3. srpna 2011

Čtenářský deník

Nedávno se mi na e-mailu objevila nová kapitola zombícké (ano, čtete dobře) fanfiction When the Man Comes Around, a v tu chvíli mě napadlo, že ji musím doporučit dál. Ale protože jsem se poslední týden věnoval raději samotnému psaní (zatímco teď se z toho zotavuji), dělám to až nyní. A když už jsem se do toho pustil, přihazuji i další dvě Glee povídky, které mě velice zaujaly. Takže začínáme:

When the Man Comes Around od johngirlwalton (lehounké Kurtofsky)
Už samotný nápad udělat z Glee zombie universum je dost zábavný, ještě víc boj dospívajících hrdinů o přežití a také po malých krůčcích se rozvíjející pár Kurtofsky, který autorka v zatím poslední části stvrdila tímhle nenápadným, ale silným gestem:
„Dave begins to walk back with Kurt, but stops. The barn is empty, they've searched it, but he can't shake the feeling that they are being watched.
Kurt feels it too, and without thinking or caring what his actions will look like to the others, his arm slips through Dave's, keeping him close. Zombie apocalypse and all, Kurt has learned a thing or two, the first being- there are far scary things than his former bully.“

Povídkou byl volně inspirovaný i tenhle úžasný obrázek s Puckem, Kurtem, Davem a zombíkem od ssimilee. 

Facebook Glee Style od ilovebones96 (Kurtofsky) 
„Kurt Hummel went from 'single' to 'In a relationship'“
Krátká povídka, v níž se vše podstatné dozvíte ze stručných facebookových statusů, komentářů a aktivit. Jedno kliknutí na sociální síti vydá za tisíc slov – alespoň v tomto případě.

Ain't Nothing But a Heartache od hamhocklover (Klaine, Kurtofsky)
Kurt si užívá letních prázdnin a faktu, že má konečně kluka. David pracuje v OBI a užívá si to taky, protože si vydělá dobré peníze, je tam společně se svým nejlepším kamarádem Azimiem a navíc je ukrytý před Hummelem. Ale jen do chvíle, kdy se Kurt rozhodne vzít do svých rukou zkrášlení interiérů jejich domu.

Pozor, uveřejňuji odkaz na 3. kapitolu, protože ta jediná je prolinkovaná na předchozí dvě! Autorka stále píše, pokračování můžete sledovat v komunitě karofsky-hummel.livejournal.com. 


P.S.: Když budete chtít zanechat pár slov, dejte vědět, zda máte zájem o další doporučení až zase narazím na zajímavou trojici, nebo jestli jednou stačilo :]

3 komentáře:

 1. Upřímně nepatřím mezi fanoušky Kurtofsky...nejde o to, že bych neměla ráda Davida, právě naopak. Podle mě je to jedna z nejzajímavějších postav v Glee. Jen mám ráda Klaine natolik, že nechci Kurta párovat s někým jiným:D I tak jsme se mi zvlášť ta povídka psaná stylem facebookových statusů moc líbí:)
  Takže, díky za tip a určitě sem přidej další;)

  OdpovědětVymazat
 2. To kvuli te prvni povidce jsem vybral vsechny tri se stejnym shipem. Priste bude Klaine.

  OdpovědětVymazat
 3. skvělý nápad :)
  tu facebookovskou jsem si přečetla a zbylé dvě dala do oblíbených, až bude čas, spíš teda až budou dokončené, tu zombie si ale přečtu rozhodně, ten obrázek je úžasnej,originální nápad!
  jen prosím,až budeš příště přidávat další čtenářský deník, můžeš ještě napsat, které jsou už hotové a které jsou rozepsané, díky

  OdpovědětVymazat